7 věcí, které byste měli okamžitě vyhodit

kategorie: Rady a Tipy | 0

Pokud i vy máte problém se syslením starých a nepotřebných věcí, které nemáte to srdce vyhodit, protože by se přece mohly „jednou hodit“, je pro vás tento článek jako stvořený.

Takže jaké věci byste vážně neměli schovávat?

  1. Staré boty:  Tohle asi nepotřebuje další vysvětlování. Pokud i vy schováváte boty, které vypadají, jako byste je právě vytáhli z popelnice (a taky tak občas smrdí), je načase se s nimi rozloučit. Věřte nám, že už je pravděpodobně nikdy neobujete.
  2. Nepadnoucí oblečení: Zná to asi každý- oblečení, které jste si koupili v záchvatu nadšení, přestože je vám o číslo menší a plánovali jste do něj zhubnout, super módní kousky, které jste nikdy neměli odvahu si na sebe vzít a jiné výsledky dočasného zatmění mozku. Je to jednoduché- pokud jste něco neměli na sobě rok, zřejmě už to neoblečete nikdy a je načase udělat ve skříni místo.
  3. Jednotlivé ponožky: Pokud i vy máte pračku, která se občas promění na bermudský trojúhelník a sní vám nějakou tu ponožku, netruchlete. Nemá smysl si schovávat jednotlivé ponožky, které nemají kamaráda a doufat, že se někde zase objeví. Pravděpodobně se to nestane a pokud nechcete být za blázna, který bude nosit na každé noze jinou ponožku, vyhoďte je!
  4. Prošlý makeup: Ať už tomu věříte, či nikoliv, makeup ve skutečnosti má datum spotřeby. A to se vyplatí dodržovat, pokud nechcete, aby vám obličej začaly zdobit nepěkné pupínky a další útvary. Pokud chcete šetřit, tak nám věřte, že pro to existují mnohem lepší způsoby, než si nechat vypelichat všechny řasy.
  5. Šaty z maturitního plesu: Ať už jste měla maturitní ples před měsícem nebo před 10 lety a vzpomínáte na něj s nadšením, to ještě neznamená, že si musíte schovávat šaty. Co si budeme povídat, pravděpodobnost, že na sebe ještě někdy obléknete růžové šlehačkové šaty s vlečkou, ve kterých jste se cítila jako princezna, dramaticky klesá s uplynulým časem a pokud nevlastníte šatnu velkou jako panelákový byt, bude asi rozumnější, uvolnit místo na nové kousky.
  6. Staré účtenky: Pokud i vy schováváte každou účtenku, pro případ budoucí reklamace, je na naše udělat pořádek. Samozřejmě, jsou věci, od kterých se vyplatí mít platební doklad, ale mezi takové věci určité nepatří tričko ze slev za 150 Kč. 
  7. Knihy: Ano, my víme, vyhazovat knihy je hřích. Pokud máte v domě knihovnu, která je větší než průměrný český obývák, klidně tento bod přeskočte a všechny knihy si nechte. Pokud ale jako většina lidí bojujete s místem, je načase si nalít čistého vína a roztřídit vaši zásobu. Všechny knihy, které jste četli a nemáte v plánu je číst znova, knihy, které jste si koupili a nikdy jste si je nepřečetli nebo knihy, které jste rozečtené odložili s tím, že je třeba někdy dočtete, je načase poslat o dům dál. Můžete je prodat nebo darovat, někomu určitě udělají radost a vy si uděláte pořádek.

Napsat komentář