ARES fyzických osob – existuje?

kategorie: Různé | 0

ARES je rejstřík provozovaný Ministerstvem financí ČR a jedná se o „Administrativní registr ekonomických subjektů“. Systém umožňuje vyhledávání ekonomických subjektů registrovaných v České republice. Registr zobrazuje údaje vedené v jednotlivých registrech státní správy, ze kterých čerpá data. ARES fyzických osob přímo neexistuje, ale i v ARES je možné vyhledat určité fyzické osoby.

Aplikace Osoby veřejné dle zákona vyhledává v databázi ARES fyzické osoby, které vystupují v určité roli vzhledem k ekonomickým subjektům, které se v ARES nacházejí a tím pádem jsou jejich údaje ze zákona veřejně přístupné. Jedná se o osoby, které jsou členy statutárních orgánů, jednateli a jinak angažované osoby v ekonomických subjektech vedených ve Veřejném rejstříku (VR) a v Registru živnostenského podnikání (RŽP). Pokud si nebudete vědět rady s vyhledáváním, zde je odkaz na nápovědu.

Odkaz na vyhledávání v ARES se nachází ZDE.

Samotný rejstřík fyzických osob, které nejsou podnikateli (nebo OSVČ či dlužníky, případně nejsou v jiném Veřejně dostupném rejstříku) neexistuje, jelikož to není ze zákona možné.

Seznam veřejných rejstříků, ve kterých můžete zkusit hledat, se nachází ZDE.

Neexistuje tedy přímo ARES fyzických osob, je ale možnost to zkusit v jiném rejstříku. Jako první bych doporučil se podívat do Registru živnostenského podnikání a do veřejného rejstříku na Justice.cz .

Doufáme, že vám náš článek „ARES fyzických osob“ pomohl a našli jste informace, které jste hledali.

Napsat komentář