Havajské ostrovy Kauai: 1. díl

kategorie: Lifestyle | 0
kuaui
Havajské ostrovy Kauai      Zdroj: Flickr

Havajské ostrovy, které se nacházejí v Tichém oceánu, jsou jedním z nejkrásnějších míst na zemi. V tomto čtyřdílném seriálu si postupně představíme nejkrásnější místa všech čtyř hlavních ostrovů – Kauai, Oahu, Maui a Havaj.

Kauai je nejstaří a také nejmenší ze čtyř hlavních ostrovů. Přesto se na něm nachází spousta kouzelných míst, která lákají turisty z celého světa. Přezdívá se mu také „Ostrov zahrad“, jelikož uprostřed ostrova se nachází jedno z nejdeštivějších míst na zemi – hora Mount Waialeale.

Zde je doporučení 10 míst, které určitě stojí za návštevu.

Na Pali Coast

Pohled na Na Pali Coast na Havajských ostrovech
Na Pali Coast Zdroj: Flickr

Tato nádherná scenérie se nachází na severo-západní straně ostrova. Jedná se o  jeden z nejúžasnějších přírodně vzniklých pobřežních útesů na celém světě a nabízí jedny z nejkrásnějších pláží na celých Havajských ostrovech. Útesy Pali sahají až do výšky 1 200 metrů a tyčí se rovnou z Tichého oceánu. Jedná se o velice oblíbené místo pro horskou turistiku, kajak nebo pro výlet letadlem či helikoptérou. Určitě stojí za návštěvu!

Waimea Canyon

Ptačí pohled na Waimea Canyon na Havajských ostrovech
Waimea Canyon Zdroj: Flickr

Přezdíván také jako „Grand Canyon Tichého oceánu“. Waimea Canyon je dlouhý 16 km dlouhý a 1 100 metrů hluboký. Jeho vznik je způsoben nejen dlouhotrvající erozí, ale také mohutnou vulkanickou činností, která stojí za vznikem ostrova Kauai. Pokud jste někdy navštívili Grand Canyon, tohle se tomu dozajista vyrovná…

Kalalau Trail

Pohled na pláž Hanakapiai ze stezky Kalalau Trail na Havajských ostrovech
Pláž Hanakapiai    Zdroj: Flickr

Tato nádherná stezka se táhne podél pobřeží Na Pali a je dlouhá 18 kilometrů. Stezka začíná na pláži Ke´e a končí v údolí Kalalau. Pokud se rozhodnete projít tuto trasu, bude se jednat o velmi silný zážitek plný nekonečných krás přírody. Je vhodné ale upozornit, že zdolání této nádhery Vám zabere přinejmenším jeden den a to pouze v případě, že jste ve výborné kondici.

Polihale State Park

Panoramatický záběr pláže Polihale beach na Havajských ostrovech
Pláž Polihale     Zdroj: Flickr

Národní park Polihale, plný nádherných pláží, nabízí neodolatelný výhled a skvostnou krajinu. Tato oblast je také známá pro svoje „Pískající písečné duny“. Jedinečnost těchto dun spočívá v tom, že když se po nich svezete dolů, pískají v závislosti na vaší postavě. Jediná možnost, jak se dostat na toto krásné místo, je pomocí terénního automobilu, jelikož sem vede jediná prašná cesta plná děr a kamenů.

Limahuli Garden and Preserve

 Nádherná botanická zahrada a rezervace Limahuli Garden and Preserve na Havajských ostrovech
Botanická zahrada a rezervace Limahuli Zdroj: Flickr

Limahuli je botanická zahrada a přírodní rezervace nacházející se na severním pobřeží ostrova Kauai. Jméno pochází z havajského Lima Huli, což znamená „Otočená ruka“. V zahradě se nachází široké množství místních druhů rostlin. Další zajímavostí jsou stupňovité terasy, které se zde vyskytují již od dob prvních obyvatel ostrova. Limahuli bylo zvoleno nejkrásnější přírodní botanickou zahradou celé Ameriky, proto jistě stojí za návštěvu.

Hanakapiai Falls

 Nejvyšší vodopád Hanakapiai Falls na Havajských ostrovech
Hanakapiai Falls Zdroj: Flickr

Nejpůsobivější místo vodopádů Hanakapiai je tento 92 metrů vysoký vodopád, nacházející se hluboko v údolí Hanakapiai. Pokud se rozhodnete vydat do těchto míst, připravte se na 6 kilometrů dlouhý okruh, který Vás vezme po krásách tohoto údolí, kde se nachází nespočet druhů rostlin a vodních gejzírů či dalších menších vodopádů. Určitě stojí za návštěvu…

Poipu Beach Park

Jedna z nekrásnějších pláží Poipu Beach Park na ostrově Kauai na Havajských ostrovech
Poipu Beach Park Zdroj: Flickr

Pokud zamíříte na jižní pobřeží Kauai, poznáte proč byla tato pláž zvolena nejkrásnější pláží Ameriky. Jedná se o jednu z nejpopulárnějších a nejbezpečnějších pláží na ostrově.

Příznivé vody Poipu přitahují život ze všech koutů, a to jak ze stran turistů a místních, tak i vodních živočichů. Není neobvyklé zde spatřit velryby plující nedaleko pobřeží. Místní vody jsou také velmi oblíbené pro velké zelené želvy (Large honu). Nejvíce je ale tato pláž známá díky havajským tuleňům, kteří rádi dovádějí v místních vodách u pobřeží.

Kauai Coffe Company

Největší kávová plantáž na ostrově Kauai na Havajských ostrovech
Plantáž Kauai Zdroj: Flickr

Místní podmínky, které v sobě mísí teplé tichomořské slunce, bohatou vulkanickou půdu, vydatný horský déšť a chladný mořský vítr, vytvářejí ideální podmínky pro pěstování místní vynikající kávy. Kauai Coffee Company je se 4 miliony kávových stromků na ploše 3 100 akrů největším výrobcem kávy jak na Havajských ostrovech, tak v celé Americe. Určitě si najděte chvilku na ochutnání šálku této kvalitní a velice chutné kávy…

Luau Kalamaku

Rituál Luau Kalamaku v hlavním městě Lihue na ostrově Kauai na Havajských ostrovech
Rituál Luau Kalamaku Zdroj: Flickr

Tento konkrétní rituál můžete navštívit v hlavním městě ostrova, Lihue. Každý ostrov má svojí vlastní formu autentického tradičního rituálu a hostiny, kde každá z nich nabízí velkou spoustu místní tradiční kuchyně a zábavy, od hula tanečnic až po ohnivou show. Rozhodně se jedná o dobrý způsob, jak strávit noc na ostrově.

Kilohana Plantation

Cukrová plantáž Kilohana plantation na ostrově Kauai na Havajských ostrovech
Cukrová plantáž Zdroj: Flickr

Jedná se o autentickou cukrovou plantáž, které se zde nachází již od roku 1930 a nabízí jedinečný pohled do procesu zpracování cukru. Možnost vidět vše okolo tohoto zajímavé odvětví, od historických nástrojů po dnešní moderní techniky, vám přiblíží, kolik práce stojí za něčím tak samozřejmým jako je cukr.

 

Napsat komentář