Havajské ostrovy Oahu: 2. díl

kategorie: Lifestyle | 0
Oahu
Havajské ostrovy Oahu    Zdroj: Flickr

Oahu je nejlidnatějším ostrovem Havajských ostrovů – žije zde 75 % obyvatel těchto ostrovů. I proto se tomuto ostrovu přezdívá „the gathering place – shromadiště“. Stejně jako ostatní ostrovy i Oahu nabízí nespočet krásných a zajímavých míst, které stojí za návštěvu. V tomto článku jsme pro vás vybrali 10 překrásných míst, které rozhodně stojí za návštěvu.

Pearl Harbor

Pearl Harbor - Oahu
Pearl Harbor – Oahu    Zdroj: Flickr

Toto místo není nutné ani představovat. Nachází se v blízkosti hlavního města, kousek od letiště v Honolulu.  Nachází se zde pomník padlým vojákům, kteří byli za 2. světové války bombardování Japonským letectvem 7. prosince 1941. Nachází se také hřbitov, kde je pohřbeno 25 tisíc vojáků bojujících a padlých za 2. světové války. Z tohoto místa historie přímo čiší a určitě se vyplatí Pearl Harbor navštívit.

Honolulu

Honolulu
Honolulu – Oahu     Zdroj: Flickr

Honolulu je hlavním městem Havajských ostrovů a turistům má mnoho co nabídnout. Toto nádherné město leží na břehu tichého oceánu se spoustou krásných pláží mezi nimiž se nachází i jedna z nejznámějších – Waikiki beach. Za pozornost rozhodně stojí i „Iolani Palace“, ve kterém sídlil havajský monarcha. Město v sobě snoubí moderní budovy s historií a kulturou a nachází se zde nespočet míst, které by vám neměli při návštěvě Oahu uniknout.

Honolulu: Diamont

Honolulu Diamond Head
Honolulu Diamond Head – Oahu     Zdroj: Flickr

V Honolulu se ještě na chvílí zdržíme a to konkrétně u místa zvaného „Diamond Head neboli Diamantová hlava“. Jedná se o jedno z hlavních turistických lákadel ostrova Oahu a tento 350 akrový kráter, který je vidět například již při příletu na ostrov. Kráter dotváří překrásné panorama Honolulu, které nenajdete jinde na světě. Nachází se zde dvoje schodiště, jedno s 75 schody a druhé s 99. Nesmí chybět ani skoro 70 metrový tunel, kterým se dostanete na toto nezapomenutelné místo.

Honolulu: Koko Head Crater Trail

Koko Head Crater Trail Oahu
Koko Head Crater Trail – Oahu      Zdroj: Flickr

Ke kráteru se váže ještě další zajímavost a tou je tato stezka vyskládaná dřevěnými pražcemi, které se táhnou až k vrcholu kráteru. Kráter se nachází na východní straně ostrova Oahu a nabízí pravděpodobně nejlepší 360° výhled na přilehlou oblast včetně oceánu.

Ko Olina Lagoons

Ko Olina Lagoons - Oahu
Ko Olina Lagoons – Oahu      Zdroj: Flickr

Přestože tyto laguny nejsou přírodního původu, jedná se o nádherné 4 zátoky, které jsou vhodné jak pro koupaní, opalování a relaxaci, tak také pro šnorchlování a zkoumání podvodního života. V oblasti se nachází mnoho luxusních hotelů, které skýtají zábavu jak pro děti tak dospělé. Pod hledáte nádherné místo k odpočinku, neměli byste Ko Olina Lagoons opomenout.

Iolani Palace

Iolani Palace Oahu
Iolani Palace – Oahu     Zdroj: Flickr

Už jen tím, že se jedná o jediný palác v celé Americe si toto místo říká o návštěvu. Budova byla hotova v roce 1882 a stala se hlavním sídlem Havajských ostrovů. Předtím na stejném místě stála jiná budova, která uvolnila místo tomuto nádhernému paláci. Spolu s muzeem by vám neměl při návštěvě Oahu uniknout.

North Shore

North-Shore-Oahu
North Shore – Oahu     Zdroj: Flickr

Rozhodně by byla škoda setrvat pouze v oblasti hlavního města Honolulu a nechat si tak utéct krásy severního pobřeží. I sever ostrova má mnoho co nabídnout. Nacházejí se zde nádherné pláže, které jsou domovem světových surfařů – určite stojí za vyzkoušení (kde jinde, když ne tady), krásná ananasová plantáž a mnoho dalšího. V neposlední řadě se zde nachází „Kualoa Ranch“. Jedná se o oblast s nádhernou přírodou, kterou můžete prozkoumat například na koni či čtyřkolkách. Jedná se o tak krásné a výjimečné místo, že si ho oblíbilo i mnoho režisérů a natáčeli se zde takové filmy jako Jurský park, Pearl Harbor, Hunger Games nebo seriál Ztraceni.

Makapuu Point

Makapuu Point - Oahu
Makapuu Point – Oahu     Zdroj: Flickr

Jedná se o nádherné scénické místo na poloostrově Makapuu. Jedná se o velmi populární místo pro hiking, které nabízí nezapomenutelný výhled na záliv Makapuu a Waimanalo na jedné straně a průliv Kaiwi oddělující Oahu od Molokai na druhé straně. V zimě se jedná o jedno z hlavních míst pro pozorování velryb.

Waimea Valley

Waimea-Valley
Waimea Valley – Oahu     Zdroj: Flickr

Údolí Waimea je důležitou součástí havajské historie. Toto nádherné místo je silně spjato s havajským náboženstvím. Ukrývá se zde několik historických budov včetně kamenných teras a zdí vybudovaných v dobách havajské monarchie. Nachází se zde také nádherná botanická zahrada s několika vodopády. Opravdu kouzelné místo, kde si bude připadat jako v jiném světě.

Valley of the Tamples

Valley-of-the-Temples
Valley of the Temples – Oahu     Zdroj: Flickr

Tato nádherná replika 950 let starého japonského chrámu Byodoin v Uji na ostrově Kjóto se nachází na úpatí hor Koolau. Chrám byl postaven v roce 1960 jako pocta stoletému výročí příjezdu prvních japonských imigrantů, kteří sem přijeli pracovat na cukrových plantážích. Celé údolí je naprosto nádherné a vyzařuje. V tomto vzpomínkovém parku je pohřbeno tisíce budhistických, šintoistických, protestantských i katolických obyvatel Havaje.

Napsat komentář