Koronavirus v Česku aktuálně- aktuální informace

kategorie: KORONAVIRUS | 0

Zajímá vás, jak se aktuálně vyvíjí koronavirus v Česku? Na této stránce budeme průběžně aktualizovat důležité informace o nákaze. Informace aktualizovány k: 19.3.2020- 9:00


Počet nakažených- aktuální informace v České republice

Počet nakažených v ČR: 572

Počet uzdravených v ČR: 3

Počet provedených testů v ČR: 9 402

Počet osob ve vážném stavu: 5

koronavirus v česku
zdroj: onemocneni-aktualne.mzcr

Počet nakažených- aktuální informace ve světě

Počet nakažených ve světě: 181 917

Počet uzdravených ve světě: 78 340

Počet zemřelých celkem: 7 139


19.3. 9:00

Koronavirus v Česku se přes noc rozšířil o dalších 50 případů. Osob s vážným průběhem je již pět, čtyři pacienti jsou na umělé plicní ventilaci, jeden pacient je stále napojen na mimotělní oběh.

Od čtvrteční půlnoci také začnou platit nová mimořádná opatření, mezi které patří zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst a také nově bude vyhrazen čas mezi 10 a 12 hodinou na nákupy v potravinách, drogeriích a lékárnách pouze pro osoby nad 65 let.

17.3. 8:00

Česká republika má první 3 pacienty vyléčené z nemoci COVID-19. Jedná se tři členy z jedné rodiny, patřili mezi první nakažené v České republice. Uzdravení potvrdily 2 negativní výsledky testů a tito pacienti již nevykazují žádné příznaky nemoci. Uzdravení ovšem nepřinesl žádný lék, jejich tělo se s nemocí muselo vypořádat samo.

Stále platí, že koronavirus v Česku zatím neměl fatální průběh u žádného nakaženého, nově se však objevil vážný případ 77-leté ženy, která trpí syndromem akutní dechové tísně a musí být napojena na plicní ventilátor.


16.3. 16:00

Přes víkend dramaticky stoupl počet nakažených novým koronavirem. Zatímco v sobotu večer byl počet nakažených osob 189, v pondělí dopoledne to bylo už 298. Zhruba u poloviny případů přitom hygienici neví zdroj nákazy. Nejvíce Čechů se nakazilo v Itálii v lyžařských střediscích. 

Nejvíce nakažených je v Praze, kde je nemocných už 109 osob. Další v pořadí je Olomoucký kraj s 33 nakaženými, kde se situace v pondělí zdramatizovala, jelikož hygienici kompletně uzavřeli několik obcí. 

V České republice zatím na nákazu koronavirem nikdo nezemřel, ale stav dvou pražských taxikářů je velmi vážný. Jeden z nich je napojedný na mimotělní oběh, druhý potřebuje plicní ventilaci. 

Od půlnoci z neděle na pondělí vláda vyhlásila zákaz volného pohybu lidé po celém Česku. Zatím má zákaz platit do 24. března. A co to v praxi znamená? Můžete cestovat do zaměstnání, za rodinou a k zajištění nutných životních potřeb. 

Napsat komentář