MHD Brno – Jízdní řády a vyhledání spojení

kategorie: Různé | 0
MHD Brno
MHD Brno

Hledáte jízdní řád některé z linek v Brně a okolí? Chcete si naplánovat cestu a nechce se vám čekat na tramvaj či autobus? Pak jste tu správně. V článku naleznete důležité odkazy a návod na zjištění vašeho spojení.

Přehled všech spojů MHD Brno naleznete na této stránce.

Na stránce vidíte seznam všech dostupných spojů v rámci MHD Brno a jednotlivé druhy dopravních prostředků jsou označeny barvami pro rychlou orientaci a to následujícím způsobem:

  • Tramvaj = Oranžová
  • Trolejbus = Zelená
  • Autobus = Modrá
  • Noční autobus = Tmavě modrá
  • Vlak = Tmavě červená

Pokud znáte svůj spoj, je vyhledání spojení jednoduché. Rozkliknete si příslušné číslo spoje – pozor na správný směr jízdy (vždy je uvedena konečná stanice do které spoj jede), a zobrazí se vám jízdní řád pro počáteční stanici linky. Pokud chcete vědět v kolik spoj odjíždí z jiné staniceje nutné si zvolit příslušnou stanici a zobrazí se vám jízdní řád pro danou stanici.

Užitečné jsou ještě odkazy dole na konci stránky, kde můžete jedním kliknutím na „zelenou šipku vzhůru“ zvolit opačný směr a nebudete muset znovu vyhledávat spojení. Případně zvolit tisk a vytisknout si jízdní řád MHD Brno pro zvolenou stanici.

Pokud neznáte svůj spoj, je vhodnější využít tuto stránkukde jsou také všechny spoje MHD Brno, a vyhledání spojení provést zde.  Zvolíte odkud a kam chcete cestovat, vyberete čas a datum a zvolíte jestli vás zajímá čas odjezdu či příjezdu a kliknete na „Hledat“. Zobrazí se vám všechny spoje, které splňují kritéria vašeho hledání. Tímto způsobem zjistíte svoje číslo spoje a pokud si budete chtít vytisknout jízdní řád pro tento konkrétní spoj a zastávku, postupujte podle návodu nahoře. Pokud by vám nevyhovovala tato stránka, je možné vyhledávání spojení ještě ZDE. Vpravo opět vyplníte potřebné údaje a kliknete na „Vyhledat“. Navíc se zde dozvíte i plánované a probíhající změny a výluky, které by vás mohli na vaší trase zdržet.

Doufáme, že vám náš článek „MHD Brno – Jízdní řády a vyhledání spojení“ pomohl a návod na vyhledávání spojení byl srozumitelný.

 

 

Napsat komentář