Návod na prostírání z časopisů

kategorie: Vychytávky a tvoření | 0

Prostírání z časopisů

Prostírání z časopisů- V tomto článku jsme přinesli tip na vytvoření prostírání z časopisů.

Dneska jsme si pro vás připravili podobný návod na vytvoření krásných podtácků nebo ve větším provedení- prostírání…

Co budete potřebovat:

  • různé stránky z časopisů
  • rychleschnoucí lepidlo nebo tavnou pistoli
  • lak, kterým výsledné podtácky či prostírání zafixujete

Každou stránku z časopisu si rozstříhejte na čtvrtiny- výsledek potom vypadá lépe, než kdybyste skládali pásky z celé stránky. Tuto čtvrtinu si potom přeložte na polovinu tak, že z obou stran stránku přeložíte směrem dovnitř, aby se vnější okraje potkaly uprostřed. Uhlaďte pravítkem či nehtem a opět přeložte z vnější strany směrem dovnitř do středu- viz obrázek.

Prostírání z časopisů

Pokračujte ve skládání dál, dokud nebudete mít pásek široký cca půl centimetru. Při posledním skládání kapněte dovnitř pásku trošku lepidla, aby zůstaly poloviny u sebe a pásek se nerozlepoval.

Prostírání z časopisů

Prostírání z časopisů

Prostírání potom vytvoříte tak, že začnete namotávat jednotlivé pásky směrem do spirály (na začátku použijte trochu lepidla, aby se vám spirála nerozlepila). Až se dostanete na konec prvního pásku, tento konec zafixujte opět kapkou lepidla a dál pokračujte v obtáčení dalším páskem (začátek opět zakápněte lepidlem, aby pásek držel na místě). Pokračujte dál, dokud nebudete mít podtácek či prostírání dostatečně velké. Konec posledního pásku opět přilepte. Celé prostírání potom zafixujte buď fixačním lakem nebo průhledným lepidlem (např. na decoupage), aby vám jej nezničila voda.

Prostírání z časopisů

Prostírání z časopisů

 

Napsat komentář