Olympiáda v Riu termín

kategorie: Různé | 0
Olympiáda v Riu
Olympiáda v Riu

Pokud vás zajímají informace o olympijských hrách, které se již nezadržitelně blíží, naleznete je zde.

Olympiáda v Riu termín 

Zahájení olympiády proběhne 5. srpna resp. 6. srpna v 1:00 ráno našeho času a potrvá do 21. srpna.

Olympiáda v Riu program

Za Česko nastoupí jako první sportovci B. Hermannová a M.Sluková, které 6. srpna v 20:30 odehrají zápas v plážovém volejbale proti Brazílii. Ve stejné sestavě potom nastoupí 9. srpna a 11. srpna proti Španělsku a Argentině. Bohužel tyto dva následující zápasy se budou odehrávat ve 3 hodiny ráno našeho času.

Olympiáda v Riu
Olympiáda v Riu

Letní olympijské hry (oficiální název zní Hry XXXI. olympiády) se budou konat od 5. srpna 2016 do 21. srpna 2016. Jsou to již v pořadí 31. olympijské hry pořádané Mezinárodním olympijským výborem. Budou se odehrávat v brazilském Rio de Janeiru a jsou to vůbec první olympijské hry v Jižní Americe. Bude se soutěžit celkem o 306 sad medailí v 28 sportech (nově se na olympiádu vrací také golf a rugby). Jednotlivé soutěže budou probíhat na některém z následujících sportovišť: Barra Olympic Park, Maracana, Copacabana, Deodoro popř. na stadionu mimo Rio budou probíhat fotbalové zápasy a také zahajovací a zakončovací ceremoniál.

Bohužel dosavadní informace naznačují, že přípravu olympiády Brazilci značně podcenili. Zatím jsou zprávy od sportovců spíše negativní než pozitivní. Stěžují si na prostředí, kvalitu jídla či hygienu. Olympiádě v Riu se budeme na našich stránkách i nadále věnovat.

Napsat komentář