Pevnost Boyard po Česku poslední díl přehrát zdarma

kategorie: Různé | 0
Pevnost Boyard po Česku poslední díl přehrát zdarma
Pevnost Boyard po Česku poslední díl přehrát zdarma

Pevnost Boyard po Česku poslední díl přehrát zdarma zde.

TV Prima začala vysílat světoznámou show Pevnost Boyard s účinkujícími z řad známých osobností. Legendární show s bojovníky z řad českých celebrit, kteří soutěží o poklad Otce Fourase.

V soutěži se představí Jan Rosák (Otec Fouras), Kristýna Leichtová, cvičitelka Hanka Kynychová, herec Jan Dolanský či Jakub Prachař. Jeho manželka Agáta Hanychová je součástí dalšího soutěžního týmu. Dalšími známými soutěžícími jsou moderátorka Eva Perkausová, Ondřej Gregor s manželkou Taťánou, Karel Frýd a další. Show moderuje Libor Bouček.

O Pevnosti

Pevnost Boyard leží mezi ostrovy Aix a Oléron v úžině Pertuis d’Antioche u západního pobřeží Francie. Pevnost se začala stavět za vlády Napoleona, v roce 1801, za účelem ochrany pobřeží (a obzvláště arzenálu v Rochefortu) před případnými nájezdy cizích (zejména britských) námořních sil. V té době měly kanóny omezený dostřel a vzdálenost mezi ostrovy Aix a Oléron byla příliš velká na to, aby se z nich dalo průnikům zabránit. Následovaly obtíže se stavbou pískovcových základů a projekt byl roku 1809 přerušen.

Znovu se pokračovalo až od roku 1837, za vlády Ludvíka Filipa, kdy došlo k opětovnému zesílení napětí mezi Francií a Velkou Británií. Pevnost byla dostavěna roku 1857. V té době již ale doznal dostřel děl velkého zlepšení a pevnost pozbyla potřeby. V pevnosti Boyard, dlouhé 61, široké 31 a vysoké 20 metrů, konalo službu 250 vojáků. V době vlády Pařížské komuny sloužila pevnost jako vězení. Po několika letech byla opuštěna.

Od roku 1990 byla pevnost Boyard místem konání stejnojmenné populární soutěže (české televize ji vysílaly pod názvem Klíče od pevnosti Boyard). Pro ulehčení přístupu televizní techniky byla po stranách pevnosti instalována zařízení podobná vrtným věžím. (Zdroj: Wikipedia)

Pevnost Boyard po Česku poslední díl přehrát zdarma online

Pokud jste nestihli vysílání nějakého dílu v televizi nebo si jej prostě jen chcete pustit znova, tak nezoufejte, odkaz, kde si můžete epizody show Pevnost Boyard po Česku přehrát, naleznete v odkazu ZDE.

Napsat komentář