Výstava První republika Tančící dům- vstupné, otevírací doba

kategorie: Lifestyle | 0
Výstava První republika
Výstava První republika

Výstava První republika Tančící dům- všechny informace najdete zde

13 komnat První republiky- tak se jmenuje unikátní výstava, kterou můžete od května navštívit v Galerii Tančícího domu. Výstava První republika přibližuje slavnou československou éru, která probíhala od roku 1918 do roku 1938. Výstava bude rozdělena do třinácti tématických sekcí a v každé z nich se dozvíte nepřeberné množství informací. Nebude samozřejmě chybět sekce o filmu a umění, zahrnuty budou také informace o módě, sportu, politice či podnikání. Většina exponátů na výstavě jsou originály, což přidává na zajímavosti a autentičnosti celého projektu.

V sekci věnované filmu a umění můžete spatřit např. dobové snímky hvězd stříbrného plátna Adiny Mandlové nebo Anny Ondrákové, můžete se podívat na osobní věci slavného komika Vlasty Buriana. V sekci věnované dobové módě můžete obdivovat návrhy a modely slavné prvorepublikové návrhářky Hany Podolské. Byla to právě ona, kdo oblékal naše největší hvězdy z doby první republiky. V sekci věnované podnikání můžete navštívit dobově zařízenou prvorepublikovou kavárnu, můžete se podívat na cukrovinky včetně původně zpracovaných obalů od Zdeňka Rykra (autora obalu na tradiční čokoládovou tyčinku Kofila) nebo třeba na reklamu na firmu Baťa.

Výstava První republika- otevírací doba

Výstava 13 komnat První republiky začíná 3. května 2017 a bude pokračovat až do 25. října 2017. Výstavu je možné navštívit každý den od 9 do 20 hodin.

Výstava První republika- vstupné

  • Vstupné pro dospělé- 190 Kč
  • Studenti do 26 let- 100 Kč
  • Děti do 15 let a senioři- 90 Kč
  • Děti do 3 let, držitelé ZTP průkazu a novináři- vstup zdarma
  • Rodinné vstupné (platí pro 2 let dospělé a 2 děti do 15 let)- 380 Kč
  • Pro školní třídy nad 18 žáků- 40 Kč, pedagogický doprovod má vstup zdarma

Výstava První republika- místo konání

Výstava První republika probíhá v Tančícím době v Praze, adresa je Jiráskovo náměstí 6.

 

Napsat komentář