Výstava Titanic Praha 2016

kategorie: Zábava | 0
Výstava Titanic Praha 2016 Zdroj: Vystavatitanic.cz
Výstava Titanic Praha 2016 Zdroj: Vystavatitanic.cz

Máte chuť zažít neopakovatelnou atmosféru přepychu počátku 20. století? Lákají vás tajemství moří a dob dávno zapomenutých? Odhalte tajemství Titaniku a příběhy lidí, kteří v něm zůstaly navždy…

Titanic byl zaoceánský parník, největší ve své době, který vlastnila společnost White Star Line. Měl přepravit cestující a poštu mezi Evropou a Severní Amerikou. Cestovalo na něm spoustu významných osobností té doby. Ztroskotal hned při své první plavbě, po srážce s ledovcem  14. dubna 1912 ve 23:40. Potopil se pouhé 3 hodiny poté. Zemřelo na něm přes 1500 obětí.

V rámci výstavy uvidíte spoustu artefaktů, které byly nalezeny v troskách potopeného vraku lodi. Celou výstavu prozkoumáte jako jeden z cestujících lodi- po vstupu na výstavu dostanete palubní vstupenku se jménem konkrétního člověka, který se na Titaniku plavil. Uvidíte vybavení lodi, zbytky nábytků, porcelán a spoustu předmětů osobního charakteru. V rámci výstavy uvidíte i českou sekci. Na oficiální stránky výstavy se dostanete ZDE.

Výstava Titanic Praha 2016 – praktické informace

Prohlídka výstavy trvá cca 1-2 hodiny, každý návštěvník dostane při vstupu sluchátko, kde bude poslouchat výklad k celé výstavě v českém jazyce (či v angličtině nebo němčině). Každý tedy může výstavu procházet svým vlastním tempem.

Vstupenky

Výstava Titanic Praha 2016 Vstupné Zdroj: Vystavatitanic.cz
Výstava Titanic Praha 2016 Vstupné Zdroj: Vystavatitanic.cz

Čas na vstupence značí začátek 30 minutového bloku, ve kterém budete vpuštěni na výstavu. Je tedy nutné se na výstavu dostavit nejpozději do 30 minut po začátku konkrétního čas uvedeného na vaší vstupence.

Kde koupit vstupenky

Vstupenky nakupujte buď přímo na pokladně výstavy každý všední den, ale na víkendy je radši zakupte online na stránkách ticketstreamu ZDE nebo na stránkách ticketportal ZDE.

Místo konání výstavy

Areál PVA EXPO v Praze- adresa je: Beranových 667, Praha 9.

Kdy výstava probíhá

Výstava Titanic Praha 2016 je otevřená od 10.2.2016 do 30.6.2016. Otevírací doba výstavy je Pondělí- Neděle 9:00-20:00, ale pozor pokladna se zavírá v 18:00 hodin.

Mapa areálu

Mapa areálu
Mapa areálu Zdroj: Vystavatitanic.cz

 

 

 

Napsat komentář