Změna času na zimní čas

kategorie: Rady a Tipy | 0

Změna času na zimní čas

Pokud vás zajímá, kdy dojde k přechodu na zimní čas, zde se to dozvíte.

Změna času na zimní probíhá každý rok poslední neděli v říjnu. Tento rok tedy proběhne změna času na zimní v neděli 30. října 2016 ve 3:00 ráno, kdy se čas posune o hodinu nazpět tj. na 2:00 hodin.

Změna času na zimní je v podstatě úpravou a vrácením času zpět na jeho „normální“ úroveň. Ke změně dochází z důvodu zavedení tzv. letního času, což je v podstatě úprava „normálního“ času, daného příslušnýcm časovým pásmem, kdy se čas posune o hodinu dopředu. K tomuto dochází hlavně z důvodu úspory elektrické energie, která by bylo spotřebována na večerní osvětlení. Ke změně času na letní dochází v poslední neděli v březnu.

Z toho důvodu, změna času na zimní v podstatě neoznačuje žádný zimní čas, ale znamená zrušení letního času a vrácení se na „normální“ středoevropský čas.

V dnešní době se používání letního času stává čím dál více terčem kritiky. Argumentace, že dochází k úspoře na energiích je dle některých zdrojů velmi diskutabilní a zanedbatelná. Naopak změna času působí čím dál více lidem různé zdravotní obtíže. Častým argumentem kritiků je i fakt, že ve dnech, po změně času, dochází ke zvýšenému množství dopravních nehod.

Nezapomeňte si tedy v neděli 30. října 2016 ve 3:00 ráno posunout hodinky o hodinu nazpět.

Změna času na zimní

Napsat komentář